Romanya - Transilvanya & Cadılar Bayramı

Romanya - Transilvanya & Cadılar Bayramı25 Oct 22:00 - 29 Oct 22:00 - Bucharest
Bucharest, Romania

Route

YOLA ÇIKIŞ: İSTANBUL – BÜKREŞ

22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi otopark önü
22:30 Mecidiyeköy Migros önü
23:00 Bakırköy Ömür Plaza önü
Akşam belirtilen saatlerde, konforlu otobüs yolculuğumuz başlıyor. Yaklaşık 3,5 sürecek yolculuğun ardından Hamzabeyli sınır kapısına varacağız. Gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlaması ile Bulgaristan’a geçiyoruz. Gece yolculuğumuzun ardından Romanya’ya giriş yapacağımız Rusçuk/Giurgiu hudut kapısına ulaşıyoruz ve pasaport, gümrük işlemlerinin ardından yolculuğumuza devam ediyoruz. Sabah saatlerinde Bükreş’e varıyoruz.1.GÜN: BÜKREŞ
Romanya’nın başkenti olan, küçük Paris diye anılan Bükreş’i gezmeye başlıyoruz. Bükreş şehir gezimize başlıyoruz. İlk olarak Komünist lider Nikolay Çavuşesku tarafında 1984 – 1989 yılları arasında yaptırılan Pentagon’da sonra dünyanın en büyük ikinci binası olma özelliğine sahip Parlamento Sarayı’nı göreceğiz. Devrim Meydanı (Piata Revolutiei) Bu meydanın en önemli özelliği Çavuşesku’nun iktidardan düşürülmesi eylemlerine ev sahipliği yapmasıdır. Göreceğimiz yerler arasında; Üniversite Meydanı, I. Carol Kütüphanesi, Ateneul Roman, Zafer Meydanı, Zafer Takı, Çavuşesku’nun son konuşmasını yaptığı Komünist Parti Merkez Komite Binası, Devrim Anıtı, Kretulesku Kilisesi, Calea Victoriei Caddesi’nde yer alan Mustafa Kemal Atatürk’ ün büstü. Gezimiz sonrasında otelimize geçiyoruz. Konaklama Bükreş RinGrande Otel.

2.GÜN: BÜKREŞ – SİNAİA – BRAN
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlayıp Sinaia kasabasına doğru yola çıkıyoruz. Sinaia’de Transilvanya’nın incisi Peleş Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. Avrupa’nın en etkileyici şatolarından biri olan, Romanya’nın ilk kralı I. Carol isteği ile inşa edilmiş ve birçok ilk’ e imza atmış sarayın içinde, ülkenin savaşlarında kullanılmış 4000 parçadan oluşan koleksiyon, birbirinden değerli 2000 adet tablo, 165 oda ve 30 banyo mevcuttur. Burada vereceğimiz kısa bir serbest zamanın ardından Bran’a geçmek üzere yola çıkıyoruz. Bran’ın en ünlü yeri kuşkusuz vampir efsanesinin yakıştırıldığı gizemli Bran Kalesi, diğer adı Dracula Şatosu. Eflak Hükümdarı’nın yaşamı kaleyi ilginç kılıyor. Vlad Tepeş – Kont Drakula ya da Kazıklı Voyvoda olarak tanırız ve kendisi Fatih Sultan Mehmet’in kan kardeşidir. Otelimize geçip kısa bir dinlenmenin ardından eğlence dolu bir gece için akşam Halloween (Cadılar Bayramı) Partisine katılmak üzere Bran Kalesi’ne geçiyoruz. Partiden sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama Casa Nostalgia Otel.

3. GÜN: BRAŞOV – SİGHİŞOARA – SİBİU
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlayıp, Romanya’nın en turistik ikinci şehri olan Braşov’a doğru yol alıyoruz. Coğrafi konum olarak ülkenin tam ortasında olan Braşov, binaların renk uyumu, mimarisi ile tipik bir Ortaçağ şehridir. Sfatului Meydanı, Tarih Müzesi, Kara Kilise göreceğimiz yerler arasındadır. Kara Kilise (Biserica Neagra) Gotik kilise, 1689 yılında geçirdiği yangın sonrası siyaha dönen duvarlarından dolayı bu şekilde anılmaktadır. Şehir merkezini, dar ana sokaklarını, küçük kafelerini soluyarak Braşov gezimizi tamamlıyoruz. Gezimizin ardından yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Sighişoara’ya varıyoruz. Uzun yıllar Alman Habsburg yönetiminde kalmış, olağanüstü bir kale içi kentidir. Unesco Dünya Kültür Mirası kentte 16.yy dan kalma regarenk evleri, şirin kafeleri, saat kulesi, sanat galerileri ile Ortaçağ’dan bugünlere en az bozulmayla gelebilmiş. Burada vereceğimiz öğle yemeği ve serbest zaman sonrası Sibiu’ya hareket edeceğiz. Gezimiz sonrasında otelimize geçiyoruz. Konaklama Ibis Otel.

4. GÜN: SİBİU – İSTANBUL
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlayıp, Sibiu şehrini keşfe başlıyoruz. Sibiu’da Büyük Meydan(Piata Mare) Unesco Dünya Kültür Mirası listesine eklenmiştir. Bu meydanda hem pazar kurulurmuş hem de idamlar gerçekleşirmiş. 2007 yılında Avrupa Kültür Başkentliği yapmıştır. Burada göreceğimiz Biserica Roman Katolik Kilise’si 17.yy’da inşa edilmiş Barok tarzda bir kilisedir. Sibiu’nun her köşesi masalsıdır. Parke taşlarıyla döşeli kaldırımları, dar sokaklarında yürüyerek şehri keşfedeceğiz. Gezimizin ardından İstanbul’a dönmek üzere yola çıkıyoruz.

Yeni gezilerde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

TUR FİYATI:
2 Kişilik Oda Kişi başı: 290.-EURO
Tek kişilik oda: 375.-EURO

Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler:
 3 gece oda kahvaltı konaklama
 Programda belirtilen tüm geziler
 Programda belirtilen tüm transferler
 Seyahat ve sağlık sigortası
 Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 Alan ve şehir vergileri
 Araç içi ikramlar

Tur Fiyatına Dahil Olmayanlar:
o Öğlen yemekleri
o Akşam yemekleri
o Müze giriş ücretleri
o Yurtdışı çıkış harcı
o Vize ücreti & hizmeti (130 €)
o Kişisel harcamalar ve ekstralar
o Halloween parti 50.-Euro


Bucarest · Cookie Decorating Classes (2 groups)

03 Jan 10:00 - 05 Jan 20:00 03 Jan 10:00 - 05 Jan 20:00 - Bucharest Bucharest
Bucharest, Romania Bucharest, Romania
More info: COMING SOON...   More info


© 2018 Siguez